Riiete ja voodipesu pesemise viis võib mängida olulist rolli igat tüüpi naha, eriti tundliku naha hoolduses – ka kõige tühisemal valikul võib olla väga suur mõju. Selleks, et saaksite langetada parimad otsused, oleme vastanud kõige sagedasematele küsimustele pesupesemise ning selle mõjude kohta nahale, et muuta pesu pesemine turvalisemaks ja lihtsamaks.
Kui palju peaksin kasutama pesuvahendeid?
Seda, kui palju peaksite pesuvahendit kasutama, mõjutab vee karedus. See on küll piirkonniti erinev, kuid vajaliku info peaksite saama oma veekäitlejalt. Üldiselt on nii, et mida karedam vesi, seda rohkem vajate puhastusvahendit, kuid kui panete vahendit liiga palju, võivad riietele jääda seebijäägid ning see omakorda võib tekitada nahaärritust.
Kas uued riided võib kohe selga panna?
Kõige parem on uusi riideid enne kandmist pesta, sest see aitab eemaldada värvainete ja muude kemikaalide jääke, mis võisid riietele tootmisprotsessis jääda. Selle ühe lihtsa sammu abil võite vähendada nahaärrituse tekkimise ohtu.
Kuidas teha kindlaks, et kõik pesuvahendi jäägid saavad riietest välja loputatud?
Võite programmeerida pesumasina nii, et see lisaks ühe loputuskorra. Enamikus masinates on selline funktsioon olemas ning see aitab riietelt seebijäägid eemaldada, mis omakorda aitab nahka kaitsta ja ärritust vältida.
Millisel temperatuuril peaksin riideid pesema?
Madalamal temperatuuril pesemine pole mitte lihtsalt kulutõhus, vaid mõjub ka keskkonnale paremini. Peske voodiriideid, aluspesu ja rätikuid 60 kraadi juures, et kõigist bakteritest lahti saada, ning valige kõigi muude riiete jaoks 30-kraadine režiim.
Millist pesuvahendit peaksin kasutama?
Kõige paremad on sellised pesuvahendid, mille koostises pole värv- ega lõhnaaineid, sest need on kõige suuremad ärritajad. Olgu teie leibkonna liikmete nahk normaalne või tundlik – igale nahale mõjuvad kõige paremini Neutrali hüpoallergeense koostisega vahendid, millesse pole lisatud ei lõhna- ega värvaineid.
Kui tihti peaks pesema voodilinu ja laste mänguasju?
Voodilinu ja laste pehmeid mänguasju peaks pesema 60 kraadi juures vähemalt korra iga kahe nädala tagant. Pehmetesse mänguasjadesse koguneb palju tolmu ja baktereid, sest need on pidevalt põrandal või lapse embuses. Regulaarse pesemisega eemaldate võimalikult palju baktereid ja tolmulestasid ning leludele jääb mõnusalt värske lõhn.
Kas peaksin kasutama pesupehmendajat?
Pesupehmendajad aitavad staatilist elektrit eemal hoida, muudavad triikimise lihtsamaks ja riided pehmemaks. Kui aga riided jäävad pärast pesemist rasvaseks, siis panite ilmselt pesupehmendajat liialt palju, nii et vähendage selle kogust järgmise pesu ajal.
Kuidas saaks jätta riietele värske lõhna ilma lõhnaineteta tooteid kasutamata?
Riided imavad endasse ümbritseva lõhna, nii et naturaalse ja värske lõhna saavutamiseks riputage pesu õue kuivama. Lisaks muudab õues kuivatamine riided pehmemaks kui toas kuivatamine.