FAQ

Frequently asked questions

 • Meie eesmärk on aidata teil luua kodu ja elustiil, mille juurde ei kuulu nahaallergiad. Olenemata sellest, kas hooldust vajab normaalne või tundlik nahk, beebi õrn nahk või ekseem, meie õrnatoimelised tooted on loodud nii naha kui ka kodu eest hoolitsemiseks.

 • Allergeen on aine, mis võib põhjustada allergilist reaktsiooni. Iga inimese keha on erinev – mõni immuunsüsteem reageerib välistele ainetele kui „võõrale“ ja „ohtlikule“, samas kui teistel ei esine kunagi mingit allergilist reaktsiooni. Levinumad allergeenid on parfüümid ja lõhnaõlid, säilitusained, loomakarvad, tolm, toiduained (näiteks piim ja nisu), õietolm ja lokaalse toimega ravimid.

 • Kui teie keha puutub kokku allergeeniga, hakkab immuunsüsteem tootma vastukaaluks antikehasid. Need kinnituvad kindlate rakkude, eriti nuumrakkude külge. Kui antikeha puutub kokku allergeeniga, hakkavad nuumrakud tootma spetsiaalseid aineid, sealhulgas histamiini. See põhjustab ümbritsevates kudedes ebamugavat paistetust ja põletikku, mis ongi allergiline reaktsioon. Ärritus püsib tavaliselt ühes kehapiirkonnas ning enamik sümptomeid ilmnevadki selles piirkonnas, mida allergiline reaktsioon mõjutab (näiteks nahal, hingamisteedes või silmades).

 • Kehahooldus- ja majapidamistoodetest võib leida terve hulga levinud allergeene, alates lõhnaainetest kuni säilitusaineteni. Kui valite kosmeetikatooteid või pesuvahendeid, on väga tähtis lugeda nende koostisosasid, sest riided ja kreemid on iga päev teie nahaga otseses kontaktis. Kui toodete koostisesse kuuluvad allergeensed ained, võib nende pidev kasutamine põhjustada allergilist seisundit, näiteks atoopilist ekseemi (ehk atoopiline dermatiit või nahapõletik).

 • Kuigi nahahaigused ei ole alati ravitavad, saab allergiaid siiski leevendada. Kõigepealt tehke kindlaks, millised allergeenid teie kodus leiduvad, ning proovige neid järk-järgult välja vahetada. Allergeenide hulga vähendamine kodus aitab leevendada allergiate sümptomeid ja vähendada ka allergiaravimite koguseid. Rohkem infot pereliikmete allergiate kontrolli all hoidmise kohta leiate meie veebiartiklitest.

 • Ekseem on levinud nahahaigus, mida esineb kogu maailmas miljonitel inimestel. Erinevat tüüpi ekseemid esinevad erinevates keha piirkondades. Ekseemile on iseloomulik punane ja krobeline nahk ning sügelus. Tavaliselt ilmneb ekseem ainult lapsepõlves, kuid võib esineda ka täiskasvanutel. Rohkem infot kõige levinuma ekseemi tüübi, atoopilise ekseemi kohta leiate meie veebiartiklist.

 • Kuigi meie tooted pole loodud ekseemi või kontaktdermatiidi ravimiseks, ei kuulu nende koostisesse lõhna- ega värvained, mistõttu on need piisavalt õrnad, et sobida ka ekseemis nahale. Õrnematoimeliste kodukoristus- ja kehahooldustoodete kasutamine toob kasu igale nahatüübile, sest need hoiavad ära naha ärritust ja allergilisi reaktsioone.

 • Kõik meie tooted on hüpoallergeensed* ning dermatoloogiliselt testitud. Need on spetsiaalselt välja töötatud naha tervise hoidmiseks ning piisavalt õrnad, et sobida igale nahatüübile, normaalsest kuni tundlikuni.

  *[Turundusnõuanne: Taani sihtturul tuleks eemaldada sõna „hüpoallergeenne“, sest see ei kehti plekieemaldajate kohta]

 • Me otsime aktiivselt võimalusi saada heakskiit Norra, Taani ja Rootsi tunnustatud allergialiitudelt. Me jälgime pidevalt hiljutisemaid teadusuuringuid ning arendame õrna naha hoolduseks mõeldud toodete koostist, et muuta need raudkindlalt usaldusväärseks. Lisaks sellele, et meie tooteid soovitavad eksperdid, on meid üle 25 aasta toetanud ka Taani astma- ja allergialiit, samuti Allergy UK ja Allergy Certified. Nende logo lisatakse nii meie toodete pakenditele kui ka veebilehele ning see on usaldusväärne kinnitus nende heakskiidust.

  Me loodame rakendada koostööd allergialiitudega ja kajastada alati täielikult toodete koostisosasid, et laiendada inimeste teadmisi selle kohta, kuidas luuakse tooteid, mida kogu nende perekond kasutab. Rohkem infot soovitajate kohta leiate meie veebilehelt, sektsioonist „Meist“.

 • Kõigi meie toodete koostisosad on tervikuna loetletud Unileveri veebilehel siin [hüperlink: https://www.unilever.co.uk/brands/whats-in-our-products/search-results.html?brand=Neutral]. Soovitame inimestel alati koostisosasid lugeda, et saada täpsem ülevaade sellest, mida toode sisaldab.Kõigi meie toodete koostisosad on tervikuna loetletud Unileveri veebilehel siin [hüperlink: https://www.unilever.co.uk/brands/whats-in-our-products/search-results.html?brand=Neutral]. Soovitame inimestel alati koostisosasid lugeda, et saada täpsem ülevaade sellest, mida toode sisaldab.