Mõnikord võib tunduda, et teie nahka ei saa kuidagi päästa, ent kui pakute oma kehale hoolt, mida see vajab, on võimalik hakkama saada ka tundliku nahaga. Oleme koostanud nimekirja asjadest, mida teha ja millest hoiduda – õigest toitumisest kuni nahale halvasti mõjuvate koostisainete vältimiseni –, et aidata teil oma kehale positiivset mõju avaldada.

Asjad, mida teha 

Toituge õigesti

Tasakaalustatud toitumine aitab teie nahal hea ja tervislik välja näha. Perele toidu küpsetamisel kasutage nt oomega-3 rasvhapete rikast kala, avokaadot, kreeka pähkleid, tomateid ja soja. Sellised road on teie nahale kasulikud ja äärmiselt maitsvad.

 

Jooge vett

Vesi mõjutab suuresti teie naha niiskuse tasakaalu ja on oluline tegur tundliku naha hooldamisel. Vajalik kogus varieerub olenevalt inimesest, kuid reeglina võiks juua vähemalt 6–8 klaasi vett päevas. See kogus hõlmab ka piima, teed ja isegi kohvi, mis teeb selle eesmärgi saavutamise teie pere jaoks veidi kergemaks.

 

Proovige dušimeetodit

Kui kannate niisutaja oma nahale kolme minuti jooksul pärast duši alt väljumist, aitate te oma nahal niiskuse lukustada ja ära hoida naha kuivenemist. See ekseemivastane meetod toimib ka tundliku naha korral.

 

Puhastamine

Igapäevane naha puhastamine aitab ära hoida ummistunud poore, vistrikke ja kuivi piirkondi. Kui kasutate rahustavat näopuhastajat igal hommikul ja õhtul, aitab see eemaldada meigi, vistrikud, surnud naharakud ja muu mustuse, mis on teie nahale päeva jooksul kogunenud.

 

Koorimine

Nahal on mitu kihti – kõige pealmine on surnud rakkudest koosnev välimine barjäär, mida nimetatakse sarvkihiks. Selle kihi koorimine aitab ära hoida ummistunud pooride teket ja tagab, et nahale kantud tooted imenduvad täielikult naha sisse.

 

Asjad, millest hoiduda

Ärge olge pikalt vannis

Kuum vesi võib teie nahka kuivatada, seega ärge olge vannis või duši all liiga pikalt. Dehüdratsioon võib olla tundliku naha üks peamisi põhjusi ning põhjustada kuivi laike, punetust ja ärritust.

 

Peske oma nahk seebist põhjalikult puhtaks

Vannis või duši all käimisest jäänud seebijäägid nahal võivad põhjustada ärritust. Veenduge, et pesete kogu seebi pärast vannitamist või pesu maha, eemaldades iga viimse kui mulli.

 

Ärge kuivatage end liiga jõuliselt

Nahk on õrnem kui arvate, seega ärge kuivatage end liiga jõuliselt. Nii väldite ärritust. Rätikuga hõõrumise asemel tupsutage oma keha pärast vannitamist kuivaks.

 

Ärge kasutage värv- ja lõhnaainetega tooteid

Värv- ja lõhnaained, nii naturaalsed kui ka sünteetilised, võivad nahka ärritada. Kõik Neutral 0% tooted on värv- ja lõhnaainete vabad ning sertifitseeritud koostöös Taani astma- ja allergiaseltsiga.