Laste puhul nahaärritusest rääkides kasutame meditsiinilist terminit „suure riskiga”. See võib mõjuda murettekitavalt, kuid tähendab lihtsalt seda, et lastel on suurem risk nahaärrituse tekkeks, kui nende vanematel või õdedel-vendadel on allergiline reaktsioon juba diagnoositud.

Kui teate, kuidas vältida nahaärritust lastel, kaitsete oma perekonda. Selleks puhuks oleme koostanud järgmised nõuanded.

Puhastage kodu regulaarselt tolmust

Lisaks tolmukübemetele võivad teie koju koguneda ka lemmikloomade karvad ja õietolm. Regulaarne puhastus vähemalt kord nädalas koos põhjalikuma puhastusega vähemalt kord aastas aitab tagada, et teie kodus poleks midagi, mis ärritust esile kutsuks.

 

Õhutage oma kodu

Õhutage iga tuba. Avage aknad mitu korda päevas näiteks kümneks minutiks. Eriti tähtis on see vannitubade puhul pärast pesemist või köögis pärast küpsetamist. Pidage meeles, et eesmärk on vähendada õhu niiskusesisaldust, kuna see võib soodustada tolmulestade levikut ja hallituse teket (mõlemad võivad põhjustada ekseemi) [1]. 

 

Tugevdage oma immuunsüsteemi

Immuunsüsteem on keha looduslik kaitsemehhanism kõige vastu külmetusest kuni nakkusteni. Kui toidate oma last rinnaga, tugevdab see oluliselt tema immuunsüsteemi, mis võib omakorda vähendada nahaärrituse riski.

 

Kütke oma kodu kogu talve jooksul

[1] Riiklik ekseemiselts – teabeleht, majapidamises leiduvad ärritajad

http://www.eczema.org/documents/576 - p.3 „Central Heating and Humidity” (keskküte ja niiskus).

Tagage, et teie kodus oleks talvel vähemalt u 20 kraadi sooja. Selline õdus temperatuur aitab vähendada niiskusetaset ning ära hoida hallituse ja tolmulestade levikut (võimalik allergiliste reaktsioonide allikas).

 

Peske uusi riideid enne kandmist

Uued riided sisaldavad sageli keemilisi jääke, mis võivad põhjustada allergilisi reaktsioone, löövet või ärritust olenemata nahatüübist. Seega, tagamaks, et uued riided oleksid esmakordsel kandmisel mugavad, peske neid enne, kui laps need selga paneb.

 

Peske kaisuloomi

Tolmulestad võivad koguneda pehmetesse mänguasjadesse, seega peske neid iga kahe nädala tagant temperatuuril 60 °C.

 

Kuivatage riideid õues

Riiete kuivatamine toas võib suurendada toa õhuniiskust, seega on riiete õues kuivatamine alati kõige parem lahendus. Trummelkuivati kasutamise korral suunake õhku juhtivad torud välja, et te ei täidaks kodu kuuma õhuga.

 

Valige majapidamistooteid hoolikalt

Pesuvedelike, kätepesuvahendite ja teiste toodete valimisel otsustage selliste kasuks, mis aitavad vähendada nahaärrituse riski. See ei tähenda vaid keemiatoodete vältimist: ka naturaalsetes toodetes kasutatud looduslikud lõhnaained ja eeterlikud õlid võivad nahka ärritada, olenemata nahatüübist. Otsige lihtsaid ja õrnu tooteid, nagu Neutral. Kogu meie seeria on valmistatud õrnadest koostisosadest, mis aitavad hooldada teie lapse nahka ja vähendavad allergiliste reaktsioonide ohtu.