Kui olete värskelt lapsevanemaks saanud, on teil kindlasti palju küsimusi enam-vähem kõige kohta. Näiteks kui tihti tuleks last vannitada või kas šampooni peab tingimata kasutama. Kuigi tundliku naha hooldamine võib tunduda hirmuäratav, on küsimus tegelikult lihtsalt beebi naha tundma õppimises ja iseenda otsustusvõime usaldamises. Kuni otsite parimaid tooteid, räägime asjaoludest, mis võivad teid sellel teekonnal aidata.

Beebi nahk on õrn

Nahk on loodud inimest kaitsma, kuid oma ülesandega edukalt toime tulemiseks vajab nahk niisutamist. Vastsündinu nahk on imeõhuke, hoopis õhem kui täiskasvanu nahk, ning see kaotab väga kergesti niiskust. Seetõttu on väga tähtis nahka regulaarselt hooldada ja kasutada tooteid, mis aitavad hoida beebi naha loomulikku tasakaalu.

 

Beebi naha pH-tase on kõrgem

Beebi naha pH-tase on täiskasvanu naha pH-tasemest kõrgem, seega peaksite valima neutraalsed tooted, mis ei riku tema naha loomulikku ja habrast tasakaalu. Samuti tuleks enne kandmist läbi pesta beebi riided, et saada lahti võimalikest kemikaalide jääkidest, mis võivad nahka ärritada.

 

Kõige paremad on õrnatoimelised tooted

Naha ärrituse vältimiseks hakake võimalikult varakult beebi nahka hooldama õrnatoimeliste ja lõhnata toodetega, mis ei kuivata nahka. Neutrali tootevalikust leiate beebi õrnale nahale õiged tooted, mille koostises pole lõhna- ega värvaineid ning mis on spetsiaalselt loodud beebi nahka ärrituse eest kaitsma.

 

Nii mõnigi naha seisund on kergesti ravitav

Kas otsite lahendust mähkmelööbele, beebi ekseemile või peanaha lööbele? Enamik neist probleemidest ei ilmne enne kui kahe kuu möödudes ning on väga tavalised. Ebamugavust saab leevendada mitmel moel, kuid esimese sammuna peaksite leidma tooted, mis ei ärrita beebi nahka.

 

Rohkem nõuandeid:

Kui soovite rohkem nõuandeid beebi õrna naha hoolduseks, pöörduge järgmiste meditsiiniühingute poole:

 

Astma: Asthma Org, NHS Choice Asthma

Ekseem: Eczema Org, British Skin Foundation, Allergy UK, NHS Choices